דלקת בכתף – טיפול טבעי – סו-ג'וק (דיקור קוראני)

דלקת בכתף יכולה להוות בעיה כואבת ומציקה. הטיפול הטבעי יעיל ונטול תופעות לוואי וסיכונים.

 
מאת: אלון מרבר N.D , Cl.H – נטורופת מומחה לצמחי מרפא ודיקור

ניווט מהיר:

 • אבחון וסימפטומים
 • טיפול טבעי בדלקת בכתף
 • עדויות על יעילותו של טיפול סו-ג'וק בדלקת בכתף
 • שאלות ותשובות

  רקע כללי

  הכתף הינו מפרק מורכב המכיל רקמות שונות שמטרתם לתת לנו טווח תנועה רחב ומגוון.בגלל המבנה המיוחד וטווח התנועה הרחב קל להגיע למצב של תנועתיות יתר ועומסים הגוררים בקלות פציעות ודלקות.פציעה של כל רקמה בכתף תוביל לכאבים.

  סוגי דלקת בכתף

  1. דלקת מפרקים ניוונית – נפוץ יותר בגיל השלישי ונובע מניוון המפרק
  2. דלקת מפרקים ראומטית – מחלה אוטואימונית בה מערכת החיסון תוקפת את מפרק הכתף
  3. (בדרך כלל יהיו עוד מפרקים מודלקים בגוף)
  4. דלקת זיהומית של המפרק – חדירה של וירוס/חיידק לכיס המפרק ויצירה של דלקת מקומית.
  5. בורסיטיס – דלקת בבורסה / כיס המפרק – כיס זה מונע חיכוך בין עצמות לרקמות אחרות.
  6. דלקת הגידים והרצועות של שרירי מסובבי הכתף – Rotator cuff.
  7. מתיחה או קרע של גיד הכתף יגרמו לדלקת בגיד.
 

אבחון של דלקת בכתף

2 הבדיקות הבסיסיות אותן יבצע הרופא הן מעבר על ההיסטוריה הרפואית של המטופל ובדיקה גופנית לבדיקת טווח התנועה של המפרק.
במידה ויש חשד לבעיה חמורה יותרהמטופל יופנה לבדיקות דם לשלילת מחלה אוטואימונית ובנוסף בדיקות הדמיה לפי הצורך הכוללות: רנטגן,אולטראסאונד ו MRI.

סימפטומים נפוצים

הסימפטומים משתנים מעט לפי מיקום וסוג הדלקת אך בגדול יהיו כאבים בכתף ולעיתים עם הקרנה לשכמה ולזרוע.במקרים מסוימים תהיה גם מגבלה בתנועה ויהיו מקרים שתהיה נפיחות מקומית.

הטיפול הקונבנציונלי כשיש דלקת בכתף

הטיפול הבסיסי כולל מנוחה,קירור המפרק ובמקרים מסוימים גם קיבוע המפרק בשילוב תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיאליות כמו איבופרופן (נורופן,אדוויל,אדקס) בבליעה או בג'ל למריחה מקומית.בנוסף תרופות נוספות לשיכוך כאב כמו אקמול.
טיפולים יותר מתקדמים כוללים: טיפולי פזיותרפיה, הזרקת סטירואידים למפרק או לגיד,הזרקת חומר מאלחש,גלי הלם וכמוצא אחרון ניתוח.
סובלים מכאבים בכתפיים ?
טיפול בגלי חום ללא הורמונים

הטיפול הטבעי במצב דלקת בכתף

הטיפול הטבעי בדלקת בכתף כולל התאמת תרכובת מיצויי צמחים אנטי דלקתיים  ספיציפיים למפרקים וגידים ומתן הנחיות לתזונה אנטי דלקתית תומכת. בנוסף, דיקור בשיטה הקוראנית סו-ג'וק יעיל מאוד להפחתת הדלקת בכתף ולשיקום המפרק והרצועות באזור. ניתן להרגיש הקלה משמעותית בכאב תוך טווח זמן קצר ולעיתים מיידי! הטיפול מתבצע באמצעות דיקור, מגנטים, חימום ועוד לפי הצורך.
טיפול טבעי ממוקד לריפוי דלקת בכתף
אלון מרבר N.D , CL.H נטורופת מומחה לצמחי מרפא ודיקור
התקשרו עכשיו לקביעת תור 0722-500051 | 0523-965749

הטיפול בסו-ג'וק יעיל מאוד להעלמת דלקת בכתף

להלן עדותו של שגיא שהייתה לו דלקת בכתף וכאבים כתוצאה מאימוני כושר אינטנסיביים.

מטופלים נוספים שהייתה להם דלקת בכתף – תיאורי מקרה מוצלחים מהקליניקה 

שאלות ותשובות אודות הטיפול הטבעי במצב של דלקת בכתף

 
שאלה:
שלום,שמי אדווה ואני בת 35 וסובלת מזה כשנה וחצי מכאבים בכתף ימין.הכאב התחיל לאחר אימון בחדר כושר.בהתחלה חשבתי שהכאב יעבור מעצמו ולאחר שלא עבר ניגשתי לרופא משפחה שהפנה אותי לאורטופד והתברר שיש לי דלקת בגידי הכתף.נתנו לי משחה למריחה וארקוקסיה וזה עזר זמנית והכאב חזר שוב.האורטופד המליץ על זריקות סטירואידים ולזה כבר לא הסכמתי.שמעתי הרבה על דיקור ורציתי לדעת אם זה יכול לעזור לא רק להקל על הכאב אלא לרפא את הדלקת לגמריי.
 
תשובה:
שלום אדווה,דלקת בכתף היא בעיה מטרידה והטיפול בה ושיקום הכתף יכול להיות ממושך.השילוב של צמחי מרפא ודיקור לא רק שיקל על הכאבים והדלקת (לפעמים מיידית) אלה יעלים את הדלקת בכתף וירפא לגמרי את הגידים והרצועות באזור.ישנם כלי עזר לטיפול בבית אותם אני מלמד את המטופלים לזירוז נוסף של תהליך הריפוי
 
שאלה:
שלום אלון,שמי דניאל ואני בן 23, מאז השירות הצבאי יש לי כאבים בכתף.בצבא נתנו לי זריקת סטירואידים לכתף פעמיים וזה לא ממש החזיק לפרק זמן ארוך.ניסיתי רפלקסולוגיה וכמה טיפולי פזיותרפיה וזה לא ממש עזר האם דיקור יכול לעזור לי?
תשובה:
שלום דניאל, דיקור נחקר רבות והוכח גם אצלי בקליניקה כיעיל מאוד לדלקות וכאבים אקוטיים וכרוניים בכתפיים.מכיוון שאצלך המצב כבר כרוני אז בשלב הראשון נרצה להפחית את הכאב והדלקתיות ובשלב השני נצטרך לחזק לך את המפרק שנחלש.
 
שאלה:
שמי סימון ואני בן 66, אני סובל מכאבים בכתף שמאל כתוצאה של מקרע חלקי של גיד בכתף ויש שם גם דלקת לפי הרופא.אני לוקח ארקוקסיה וזה עוזר נקודתית והכאב חוזר שוב.הבנתי מהרופא שחוץ מניתוח אין פתרון יעיל לבעיית הגיד הקרוע והבנתי שגם אי אפשר לקחת ארקוקסיה במשן זמן ממושך.האם יש טיפול טבעי לריפוי הגיד?
 
תשובה:
שלום סימון, אם הקרע בגיד הוא מלא אז בהחלט רק ניתוח הוא הפתרון אך,אם הקרע הוא חלקי אז אפשר בהחלט לעזור להחלמה של הגיד ולהפחתה של הדלקת והכאב בצורה טבעית. הטיפול האופטימלי והמהיר ביותר במקרה שלך שילוב של טיפולי דיקור בשיטת סו ג'וק ביחד עם קרם של צמחי מרפא המכיל חומרים פעילים החודרים דרך העור לרקמות ומזרזות את ריפוי הגיד והפחתת הדלקת.

לפרטים נוספים צרו קשר

WhatsApp chat
דילוג לתוכן