חיפוש

טיפול אלטרנטיבי בסרטן

 
שאלה: 
שאלה: האם טיפול אלטרנטיבי בסרטן יעיל ? אני לא מבינה כל כך בתחום אבל הבנתי שאפשר לחזק את הגוף ולמנוע תופעות לוואי בזמן כימותרפיה ואפילו לטפל בסרטן עצמו בעזרת טיפול אלטרנטיבי.
 
תשובה:
מאת: אלון מרבר N.D, Cl.H – נטורופת מומחה לצמחי מרפא ודיקור
טיפול אלטרנטיבי יעיל מאוד כתמיכה בגוף והפחתת תופעות הלוואי של טיפולי הכימותרפיה. מחקרים אף מראים שטיפולים ברפואה אלטרנטיבית יכולים לשפר וליעל את פעילות הכימותרפיה. לשאלתך השניה, טיפול אלטרנטיבי יכול לעזור מאוד גם ללא טיפול כימותרפי או טיפול קונבנציונלי אחר. עם זאת הצלחת הטיפול תלויה בהרבה גורמים כגון: מצבו הפיסי והנפשי הכללי של המטופל, סוג ומצב הסרטן, יכולת המטופל להירתם לתהליך שינוי משמעותי ועוד.
שילוב של רפואה משלימה בזמן טיפולי הקרנות וכימותרפיה
חשוב מאוד לשלב טיפולים טבעיים משלימים לפני,בזמן ואחרי טיפולי הקרנות וכימותרפיה. כימותרפיה פוגעת בתאים הסרטניים אבל גם בתאים בריאים. הנזקים תלויי סוג כימותרפיה אבל בגדול יכולים להיות נזקים לכליות, כבד, עור וציפורניים, אנמיה, בעיות במערכת העיכול ועוד הרבה. לעיתים המטופל נפטר מנזקי ההקרנות והכימותרפיה ולאו דווקא מהסרטן עצמו.
 
הנה מחקר המראה שמיצוי של כורכום לא רק מפחית את תופעות הלוואי של הכימו אלא גם משפר את יעילות הכימו – קישור לתקציר המחקר
 
הטיפול הטבעי המשלים בזמן טיפולי הקרנות וכימותרפיה כולל שימוש בצמחי מרפא ותוספי תזונה, דיקור, תזונה ספציפית וגם עבודה רגשית באמצעים שונים. אם זאת, חשוב לפנות למטפל מוסמך ובעל נסיון שיתאים למטופל טיפול מדויק ובהתאמה אישית כדי שהטיפול יהיה יעיל ולא יפריע לטיפול הרפואי הקונבנציונלי.
טיפול אלטרנטיבי בסרטן ללא כימותרפיה והקרנות
מטופלים אשר חוו תופעות לוואי קשות וחוסר הצלחה לאחר טיפולי הקרנות וכימותרפיה פונים לעיתים לרפואה משלימה כטיפול מרכזי בסרטן. במקרה הזה הטיפול יעסוק לא רק בהגנה ותמיכה באברי ומערכות הגוף אלא גם בטיפול ממוקד בסרטן. 
 
סרטן – בעיה מערכתית ולא פולש זר
חשוב להבין שסרטן הוא ביטוי של חוסר איזון מערכתי בגוף ושהוצאה של גידול סרטני בניתוח, הקרנה וכימותרפיה מעלימים את הסרטן רק באופן זמני. במקרים רבים הסרטן חוזר פעם נוספת ויותר. חשוב לשנות את התנאים שמעודדים את הסרטן להתפתח. זה אומר לשנות הרגלי חיים, תזונה, פעילות גופנית, התמודדות נכונה עם מתח ואיזון רגשי.
 
לסיכום:
  • סרטן היא בעיה מערכתית ולא נקודתית
  • אפשר וכדאי לטפל באמצעים טבעיים בזמן כימותרפיה- למניעת נזקים ותופעות לוואי
  • אפשר לטפל בסרטן באמצעים טבעיים כגון: צמחי מרפא, תזונה, תוספי תזונה דיקור ועוד. 
  • המפתח להצלחה הוא התאמה אישית של הטיפול.

 

מעניין אותכם לשלב טיפול טבעי בתהליך ההחלמה מהסרטן ?

לפרטים נוספים צרו קשר

דילוג לתוכן